Типи веб-сайтів - 12 популярних веб-сайтів, створених у 2022 році

Категорії веб-сайтів

Першим в історії веб-сайтом, який було розроблено та запущено, була одна проста сторінка Європейської організації з ядерних досліджень (CERN), яка розпочала роботу в 1991 році. Сьогодні, після 29 років, у нас у світі понад 1,2 мільярда веб-сайтів в цифровому павутинні. Статистика показує, що щохвилини створюється 380 нових веб-сайтів. Це понад шість веб-сайтів щосекунди! Не лише загальна кількість веб-сайтів зросла в геометричній прогресії, а й типи веб-сайтів. Починаючи з 1991 року, ми пройшли довгий шлях від односторінкових веб-сайтів із статичним текстовим вмістом до широкого спектру типів веб-сайтів, які мають будь-яку форму та розмір - і це тема цієї статті.

Mas Agency, як компанія, що займається розробкою веб-сайтів знає, як клієнт часто каже нам «Мені потрібен веб-сайт», і ми завжди запитуємо «Який тип веб-сайту вам потрібен?» Сьогодні наша компанія Мас Едженсі класифікує різні типи веб-сайтів на основі їх технічного складу та цілі, для якої вони призначені. Ось що ми будемо розглядати в цій статті:

- 5 широких категорій веб-сайтів на основі їх технічного характеру
- 12 популярних типів веб-сайтів
- Різні особливості різних типів веб-сайтів із прикладами

5 широких категорій веб-сайтів

Технічний склад веб-сайту показує, що входить у розробку та підтримку веб-сайту. Що стосується технічної природи всіх різних типів веб-сайтів, вони можуть базуватися на типах веб-вмісту, типах веб-дизайнів, їх можливостях, а також мовах та інструментах розробки, необхідних для їх розробки та обслуговування.

Зазвичай веб-сайт підпадає під одну з наступних категорій залежно від їх технічного характеру.

1. Статичні веб-сайти брошури:

Як випливає з назви, статичні веб-сайти - це прості та нередаговані веб-сайти. Вони також називаються веб-сайти брошури, які не можна редагувати, і які ви можете сприймати як цифрові версії фізичної друкованої брошури. Для підприємств статичний веб-сайт брошури служить лише для розміщення інформації. Він каталогізує та надає інформацію про товари та послуги. Це може сприяти бізнесу, але це не слугує цілям електронної комерції.

Як правило, статичні веб-сайти з брошурами порівняно дешевші у створенні та обслуговуванні. Вони часто підходять для малого бізнесу, починаючого роботу в Інтернеті.

2. Веб-сайти брошури, з керованим вмістом:

На відміну від веб-сайтів із статичними брошурами, веб-сайти з брошурами, з керованим вмістом, можна редагувати. Для цього їм потрібна система управління вмістом (CMS). На веб-сайтах з брошурами, власник може використовувати систему керування вмістом, щоб легко створювати, редагувати та додавати вміст на веб-сайті.

3. Динамічні веб-сайти, які можна редагувати (із залученням користувачів):

Це типи веб-сайтів, якими можна самостійно керувати та редагувати. Подібно до веб-сайтів, керованих вмістом, динамічні веб-сайти, які можна редагувати, також використовують систему управління вмістом для редагування та управління веб-сайтом. Крім того, такі веб-сайти не тільки відображають інформацію про товари та послуги, але також дозволяють більше залучати користувачів (тобто з областями входу користувачів тощо).

4. Веб-сайти електронної комерції:

Як випливає з назви, веб-сайти електронної комерції - це типи веб-сайтів, де бізнес може безпосередньо продавати товари та послуги клієнтам. Для цього їм потрібна інтеграція з платіжними шлюзами, такими як PayPal, для електронних платежів.

Веб-сайти електронної комерції складніші, ніж прості веб-сайти з брошурами; отже, їх часто дорого будувати та обслуговувати.

5. Прогресивні веб-програми (PWA):

Прогресивні веб-додатки - це комплексні рішення для веб-сайтів, які роблять набагато більше, ніж просто розміщення інформації про ваш бізнес. Це веб-сайти, засновані на веб-додатках, які пропонують широкий набір функціональних можливостей. Завдяки API вони можуть інтегруватися та взаємодіяти з різними іншими веб-платформами та послугами.

Тепер, коли ми розглянули технічні категорії веб-сайтів, ми знаємо, що зараз мільярди веб-сайтів в Інтернеті підпадають під одну з цих широких категорій. Але давайте детальніше розглянемо типи веб-сайтів залежно від їх прямого призначення. У наступному розділі рекламне агентство інтернет маркетингу Mas Agency розгляне найкращі типи веб-сайтів 2022 року, їх призначення та приклади. Тож читайте далі!

12 найпопулярніших типів веб-сайтів на 2022 рік

Нижче наведено деякі найпопулярніші типи веб-сайтів. Ви повинні користуватися веб-сайтом із кожної категорії веб-сайтів, не звертаючи уваги на те, як вони відрізняються між собою з точки зору їх функціональності.

Типи веб-сайтів

1. Домашні сторінки

Домашні сторінки - це веб-сайти, які називають «обличчям бренду». Вони є основною базою вашого веб-сайту і служать низці найважливіших цілей. Домашні сторінки - це добре сплановані, зручні веб-сторінки, які ефективно передають інформацію про те, що таке бренд і що він пропонує цільовій аудиторії. Вони також допомагають відвідувачам веб-сайту орієнтуватися на веб-сайті та містять конкретні CTA (заклики до дії) для конверсії потенційних клієнтів.

З точки зору дизайну, домашні сторінки побудовані з урахуванням естетики бренду. Вони також завжди оптимізовані для різних типів розмірів екрана та пристроїв. Домашня сторінка має передавати основну інформацію та естетику бренду.

2. Веб-сайти для бізнесу

Бізнес-веб-сайт - це просто веб-платформа, яка представляє конкретну бізнес-організацію. Більшість підприємств сьогодні мають діловий веб-сайт, який підтримує свою присутність в Інтернеті та надає їм конкурентну перевагу. Бізнес може створити веб-сайт для безпосереднього продажу своїх товарів або послуг (електронна комерція) або просто розміщення інформації про бізнес (веб-сайт брошури). У будь-якому випадку, діловий веб-сайт є одним з найпопулярніших типів веб-сайтів.

Як приклад веб-сайту для бізнесу, давайте розглянемо веб-сайт для власного бізнесу. На бізнес веб-сайті має бути показано, чим займається Ваш бізнес. У ньому має бути представлена інформація про Вашу компанію, усі послуги, які Ви пропонуєте, Ваиших клієнтів та реалізовані проекти. В основному, це все про Ваш бізнес. Це також дозволяє взаємодіяти з користувачами за допомогою таких функцій, як чат-бот у реальному часі для отримання допомоги та контактної форми.

3. Блоги

Блоги - це веб-сайти на основі вмісту, якими зазвичай володіє особа або невелика група та ними керує, і часто оновлюються новим вмістом. На веб-сайті регулярно розміщуються статті, фотографії та відео, які користувачі можуть переглядати та взаємодіяти з ними. Що стосується типу вмісту, то блоги можуть бути на будь-яку тему. Деякі веб-сайти блогів розміщують вміст, пов’язаний з певною нішею. Наприклад, платформи для ведення блогів, можуть мати блоги з різних категорій (спорт, техніка, розваги, культура, наука тощо) на одному веб-сайті.

Зараз веб-сайти блогів надзвичайно поширені для бізнесу. Більшість великих брендів та підприємств зараз мають власні веб-сайти в блогах, які вони регулярно оновлюють своїм вмістом, що стосується бренду, для просування свого бізнесу та охоплення великої кількості поточних та потенційних клієнтів.

4. Ринки електронної комерції

Веб-сайти, що сприяють Інтернет-магазинам, відомі як ринки електронної комерції. Це типи платформ, де люди можуть піти та придбати або продати товари в Інтернеті. Ці платформи містять і продають різноманітні товари, які ви можете переглянути та придбати в Інтернеті. Деякі важливі особливості та функціональні можливості веб-сайту електронної комерції:

- Категоризація товарів
- Пошук і фільтрація
- Наявність товару
- Інтеграція з платіжними шлюзами
- Інтеграція з методами доставки

Зазвичай веб-сайти електронної комерції будуються на платформах електронної комерції, таких як Shopify або Weebly, де продавці можуть підписатись, сплачуючи щомісячну плату та використовувати наявні шаблони для створення власних веб-сайтів електронної комерції. Однак компанії з унікальними вимогами часто вважають ці платформи електронної комерції обмежувальними і замість цього хочуть розробити власний веб-сайт електронної комерції.

Ми впевнені, що ви хоч раз у житті використовували ринок електронної комерції для покупок в Інтернеті. Одними з найбільш відомих веб-сайтів електронної комерції є Rozetka, Olx, Prom, Алло, Ali express, Alibba та eBay.

5. Цільові сторінки

Цільова сторінка - це тип веб-сторінки, яка служить для маркетингу та реклами бізнесу. Призначення цільових сторінок - спонукати користувачів виконати певну дію, а вся веб-сторінка розроблена навколо цього заклику до дії. На відміну від домашніх сторінок, цільові сторінки не надають великої інформації про бізнес - вони показують лише обмежену інформацію та вміст, необхідний для спонукання користувачів до конверсії. Наприклад цільові сторінки, які зосереджені навколо CTA, переконуючи користувачів ввести свій номер телефону, щоб отримати посилання для завантаження на свій телефон.

6. Веб-портали

Веб-портали - це веб-сайти, на яких користувачі можуть увійти у внутрішню систему бізнесу, установи чи організації. Це важливі типи веб-платформ, які використовуються для виконання таких важливих функцій, як обслуговування клієнтів, управління постачальниками, управління інформацією, управління скаргами, внутрішній зв’язок тощо. Користуючись персональними даними для входу, користувачі можуть увійти в систему, щоб отримати доступ до інформації. Наприклад веб-сайт веб-порталу, що використовується університетами. Це портали для студентів та викладачів університетів, де можна отримати доступ до інформації щодо курсів, програм, розкладу занять, успішності, зарахування та особистих записів.

Веб-портали за своєю суттю є більш технологічно складними, ніж інші типи веб-сайтів. Часто інструменти побудови веб-сайтів в Інтернеті не дозволяють розробити веб-портал відповідно до конкретних вимог бізнесу чи організації. Як результат, підприємства та інститути вирішили шукати власні послуги з розробки веб-додатків для розробки веб-порталу для своїх користувачів.

7. Веб-сайти соціальних мереж

Сучасна концепція світу як "глобального села" була посилена завдяки зростанню соціальних медіа. Веб-сайти соціальних мереж дозволили людям зв’язатись один з одним через цифрову платформу, усунувши перешкоди, спричинені часом та місцем.

Існує багато різних категорій веб-сайтів соціальних мереж.

Деякі сайти соціальних мереж, такі як Facebook та Instagram, дозволяють своїм користувачам спілкуватися з давно втраченими друзями та заводити нових. Після реєстрації та надання деяких подробиць про себе, ви отримуєте пропозиції щодо друзів та інший вміст, який відповідає вашим інтересам, вподобанням та неприязням. Ви навіть можете розповісти своїм друзям про свій день, розмістивши повідомлення чи написавши пост чи поділившись із ними фотографіями та відео.

Інші сайти соціальних мереж, такі як LinkedIn, дозволяють вам розширити своє корпоративне коло, дозволяючи вам «спілкуватися» з професіоналами, які працюють у різних галузях.

8. Новини чи веб-сайти журналів

Інтернет-канали новин призвели до застарілих друкованих газет. У наш час, коли стільки часу щодня проводимо в Інтернеті, ми зазвичай дізнаємось про останні події у всьому світі через веб-сайти новин. Ці сайти регулярно публікують історії в Інтернеті, охоплюючи різні сфери, такі як політика, спорт, місцеві новини, бізнес, розваги та спорт. Популярними прикладами веб-сайтів новин є Українська правда, Цензор, Обозреватель та інші.

Як і газети, журнали тепер також можна знайти в Інтернеті у формі "електронних журналів". Веб-сайти журналів працюють так само, як паперові журнали, пропонуючи передплату користувачам, щоб вони могли отримувати електронні копії вмісту. Forbes, Фокус, Новое время - це добре відомі приклади електроних журналів, які пропонуть безліч різних видів цікавого вмісту своїм передплатникам.

9. Веб-сайти форумів спільноти

Веб-сайт форуму спільноти - це будь-який веб-сайт, де користувачі можуть співпрацювати та проводити дискусії, розміщувати запитання та шукати інформацію у спільноти.

На деяких форумах спільнот, можна відповідати, користувачі можуть вільно задавати питання, що стосуються будь-якої теми, яку вони хочуть.

Інші форуми спільнот мають більш обмежений характер щодо вмісту, який ви можете розмістити. Наприклад, деякі дозволяють користувачам лише брати участь в обговореннях, пов’язаних із областю комп’ютерного програмування. Якщо, скажімо, ви хочете задати питання, пов’язане з математикою, вам доведеться зайти на веб-сайт де є форум про математику.

10. Веб-сайти для обміну фотографіями

Веб-сайти для обміну фотографіями дозволяють людям завантажувати, ділитися та фотографіями в Інтернеті, іноді безкоштовно, а інколи за мінімальну плату. Ви можете уявити їх як Інтернет-сховища фотографій. Тут користувачі можуть шукати зображення в базі даних веб-сайту та завантажувати якісні зображення з високою роздільною здатністю. pexels.com є прекрасним прикладом веб-сайту для обміну фотографіями, де ви можете знайти сотні та тисячі фотографій, зроблених професійними фотографами та приватними фотографами та людьми, які цікавляться фотографією.

11. Портфоліо Веб-сайти

Портфоліо-веб-сайти - це ідеальний тип веб-сайтів для творчих професіоналів, які хочуть продемонструвати свої вміння та таланти. Фотографи, дизайнери, кінематографісти, художники або професіонали, що належать до будь-якої іншої галузі, можуть створити онлайн-портфоліо з метою «особистого брендування». Зазвичай веб-сайти портфоліо зосереджені навколо найкращих робіт цих професіоналів.

Цей тип веб-сайтів є більш простим і простішим у створенні та обслуговуванні, ніж веб-сайти бізнесу або веб-портали.

12. Веб-сайти з краудфандингу

Краудфандинг став популярним протягом останніх кількох років, і разом із цим кількість веб-сайтів з краудфандингу також розширилася. Веб-сайти з краудфандингом - це сайти, на яких люди можуть збирати кошти для своїх ідей, підприємств чи соціальних цілей. Користувачі можуть зареєструватися на сайтах краудфандингу або для того, щоб поділитися своїми деталями проекту та шукати фінансування, або інвесторами, щоб інвестувати в проекти та підприємства, які їх цікавлять.

_______________________

На цьому наш список популярних типів веб-сайтів закінчується. Ми впевнені, що існує набагато більше типів веб-сайтів, але це одні з найпопулярніших категорій.

Що ж, якщо Ви задаєтесь питанням: "Який веб-сайт мені зробити?" Вам слід запитати себе, що ви хочете, щоб веб-сайт робив. Мета Вашого веб-сайту з часом визначить правильний тип веб-сайту для Вас. Наприклад, якщо ви хочете мати веб-сайт лише тому, що ви повинні мати його, а не для якоїсь конкретної мети, спрощений веб-сайт брошури - це все, що вам може знадобитися.

В ідеалі жоден веб-сайт ніколи не повинен бути повністю статичним і не змінюватися, але вирішуючи, який саме веб-сайт зробити, важливо бути реалістичним щодо того, що можна досягти за допомогою Ваших ресурсів.

Який би тип веб-сайту Ви не вибрали для створення, важливо продумати, що Ви від нього хочете, і переконатися, що ви розробляєте його з урахуванням конкретних цілей, які ви маєте на увазі. В усьому цьому Вам допоможе професійна команда рекламного агентства інтернет-маркетингу Mas Agency.

КЕЙСИ

01 / 15
Facebook БФ
«Разом для
України»
Просування в соцмережах
Просування в соцмережах
Нова
стратегія
Києва
Політична підтримка
в Інтернеті
Google-реклама
Сайт Діти ми
встигнемо
Розробка сайтів
Instagram
«Новопечерські
раки»
Просування в соцмережах
Просування в соцмережах
Facebook
Андрія
Одарченка
Політична підтримка
в Інтернеті
Політична підтримка в Інтернеті
Instagram
«RINNOVO»
Просування в соцмережах
Просування в соцмережах
wellcrypto
Google Search
Google Search
парк
осокорки
Google Search
Google Search
діти ми
встигнемо
Google Search
Google Search
Сайт Парк
Осокорки
Розробка сайтів
Розробка сайтів
Сайт
Wellcrypto
Розробка сайтів
Розробка сайтів
Сайт
Владислави
Молчанової
Розробка сайтів
Розробка сайтів
rinnovo
Google Search
Google Search